Hücre Bloğu Yöntemi – CytoFoam Core


CytoFoam® Disc vücut sıvılarından hücre bloğu oluşturmanızı sağlayan yeni bir üründür. CytoFoam® Disc yenilikçi ve patentli teknoloji ile üretilmektedir. CytoFoam® Disc ile oluşturulan hücre bloklarından IHC ve moleküler çalışmalar çok daha başarılı bir şekilde yapılabilmektedir.

CytoFoam® Disc yöntemi ile yapılan çalışmalar diğer hücre bloğu yöntemlerine nazaran daha az vakit almakta ve kaliteli bloklar oluşturulmaktadır.


FNA (İnce İğne Aspirasyonu)

Protokol Sıralaması

A: CytoFoam® Core şırınga tipi plastik bir adaptör ve içine yerleştirilmiş emici bir yapıdan oluşmaktadır.

B & C: CytoFoam® Core kullanılırken bir ucuna paket içeriğinde bulunan iğne takılır.

D: İnce İğne Aspirasyon işlemi sırasında CytoFoam® Core tekniği kullanılacaksa ürün görselde görüldüğü gibi iğne göbeği tarafından tutulmalıdır ve ucuna paket içeriğindeki şırınga takılmalıdır.

E: İnce iğne aspirasyon işleminden sonra kullanılan şırınga ve iğne CytoFoam® Core’den çıkartılmalıdır. Bu işlemde alınan örnek CytoFoam® Core nin içinde bulunan emici yapının ucuna emilir.

F: Bu aşamalardan sonra CytoFoam® Core’nin ucuna, paket içerisinde bulunan plastik koruma başlığı takılır ve 6 saat plastik koruma başlığı ile birlikte formalinde bekletilir.

G: Formalin fiksasyonundan sonra CytoFoam® Core emici süngeri çıkartılır ve gömme işlemlerinde kullanılan filtre kağıdına sarılarak rutin işlemlere tabi tutulur.

H: CytoFoam® Core ile yapılmış ve içeriğinde tümör hücrelerini gösteren H & E boyaması örneği

Ürün Açıklaması Ambalaj Şekli Kat. Numarası
CytoFoam Core – Hücre Bloğu Yöntemi 1 ad/pk CFC1

Diğer Ürünler